Odběr pomocí RSS

Zadání Tvého emailu

pondělí 9. ledna 2017

Mrazivá péče o pleť

Váš HEROES CosmeticsJak zachovat vitalitu a krásu různých druhů pleti i 
v zimním období. 


Leden studený, duben zelený.
Podle lednové pranostiky se pravděpodobně máme na co v dubnu těšit. Letošní leden je s námi zatím krátce, ale zato o sobě dává vědět docela znatelně. Nebo možná vhodnější slovo bude citelně. Chodíme zachumlaní v několika vrstvách oblečení, protože mráz je opravdu silný. K tomu ještě studený vítr a pocitová teplota rázem klesá hluboko pod bod mrazu. 

Tělo máme vyřešené, stačí ze sebe s několika vrstvami oblečení udělat slušivou cibuli a můžeme vyrazit ven. Avšak co s pletí? A co třeba když zapomenete rukavice? Kůže na rukou jistě neskáče radostí. Ba naopak. 

Jak správně pečovat o různé druhy pleti v zimním období?

Citlivá pleť
Mráz vaší pokožce jen škodí. Extrémně ji vysušuje a poškozuje vrchní vrstvu epidermis. Péče o pokožku v zimě je rozdílná oproti péči o pokožku v létě. Dle svého typu pleti byste měli začít vhodným mýdlem. Pro citlivou pokožku zvolte mýdlo výživné, avšak bez parfemace, aby byl zachován citlivý přístup k pleti. Jako vhodný kandidát na tuto roli je Ovesné mýdlo. 

Mastná a smíšená pleť
Pokud naopak trpíte nadměrnou produkcí mazu, nezoufejte. V zimě je taktéž potřeba s mazem zatočit. Předně je potřeba si říct základní věc. Hydratovat, hydratovat, hydratovat. Ač se to může zdát pro někoho nelogické, je to tak. Nadměrně mastící se pokožka může být v zásadě suchá pokožka. Suchá pokožka trpí nedostatečnou hydratací, takže pleť v panice zachránit se a nevyschnout ("vyschnutí" s sebou nese totiž spoustu nepříjemných kožních problémů) začne produkovat větší množství mazu, aby pleť zůstala chráněná. Na to držitel takové pleti odpoví: "mám tak mastnou pleť, musím tu mastnotu nějak vysušit" a použije nevhodnou kosmetiku, která pleť ještě více vysuší. No a pleť se začne chránit tím, že vyprodukuje nadměrné množství mazu, aby se zachránila.... Už chápete? Vidíte to krysí kolečko? A v zimě Vám ještě ve vysušení pomůže mráz a studený vítr. 

Mastnou pleť je potřeba čistit, na tom se jistě shodneme. Nejlépe Vám v tomto boji pomůže Mýdlo se zeleným jílem Ale mějte na paměti hydrataci. Nemusíte si tělo hned pokrývat olejem, ale zkuste třeba obyčejnou minerálku ve spreji několikrát denně aplikovat na obličej. Jednak to působí jako fixátor make-upu, ale taktéž zaručí pleti hydrataci bez toho, aniž byste si zničili make-up. 

Suchá pleť
Suchou pletí nejčastěji rozumíme situaci, kdy pleť není schopna dodávat potřebnou hydrataci a potřebuje pomoci. Jistě nepotřebujete pleť ještě více vysušovat. Na suchou pleť platí hydratace, např. již zmíněnou minerálkou ve spreji, ale taktéž ji musíte vyživit a probudit její vlastní touhu po přirozené hydrataci. Nesmíte to přehnat, aby nezlenivěla. Na suchou pleť použijte jako základ Rýžové mýdlo, krásně voní a pleti přinese uklidnění. Nezapomínejte však na hydratační krém. Na noc můžete sáhnout po trochu hutnějším, na den s lehčím složením. 

Normální pleť
Spousta lidí žije v domnění, že o normální pleť není třeba se starat. Ale to je omyl! Hluboký omyl. Pokud se o normální pleť nebudete starat můžete snadno spadnout do jednoho z výše popsaných extrémů. Normální pleť se o sebe dovede postarat, ale ne všichni máme to štěstí, že bychom žili ve vysokohorské vesničce, kde je čerstvý vzduch bez typické prašnosti města. Na pleť přes den dopadá spousta nečistot, proto je potřeba i pleť na obličeji umýt. Perfektně se na to hodí Konopné mýdlo. Možná nebude potřeba ji natírat hutným krémem na noc, ale lehčí krémík s hydratačními složkami určitě neuškodí. 

Jaké máte zkušenosti s péčí o pleť v zimě vy? Napište nám pod článkem. 

Krásné mrazivé dny přeje 

Tým Heroes. 

Váš HEROES Cosmetics / Author & Editor

Has laoreet percipitur ad. Vide interesset in mei, no his legimus verterem. Et nostrum imperdiet appellantur usu, mnesarchum referrentur id vim.

0 komentářů:

Okomentovat

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib