Odběr pomocí RSS

Zadání Tvého emailu

úterý 1. listopadu 2016

V Září zaří kopřiva

Váš HEROES Cosmetics
Kopřiva dvoudomá - hrdina měsíce září

Pamatujete, jak jste jí jako malí neměli rádi, protože to vždycky tak strašně pálilo, vylezly pupence a museli (ač jste nemohli) si je škrábat a škrábat? Ano, tak to je přesně ona, Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá je naopak velmi užitečná rostlina -  bylinka a proto jsme ji zvolily jako hrdinu měsíce září.

KDE JI NAJDU:
Kopřiva vládne nejčastěji tam, kde člověk dlouho nebyl a kde je vlhko. Může si tam dělat co chce, růst kde chce a jak chce. Nicméně ji najdete i u sebe na zahradě. Pokud se tak stane, rozhodně ji nevyhazujte. Taková škoda. Raději si ji usušte. Nejčastěji se na tento účel používají listy, nebo nať. Sušte rychle na slunci, nebo za použití elektrické sušičky, nepřekračujte však teplotu 50°C, abyste nepřišli o důležité látky. 

Sběr je nejvhodnější na jaře nebo na podzim po otavě (druhé sečení luk), kdy můžete narazit na nové rostliny stejně tak, jako na jaře.

CO OBSAHUJE:
Kopřiva obsahuje hodně chlorofylu, velmi vysoké množství minerálních látek (mladé rostliny až 15%), hlavně hořčík, různé organické kyseliny, vitamíny (např. B2 a C), třísloviny, které zastavují krvácení a tak dále. Celý tento přírodou vydařený mix prospěšných látek pomáhá při hojení ran, protože působí protizánětlivě, jako antirevmatikum, chlorofyl povzbuzuje organismus a celkově kopřiva pomáhá při hojení ran.

S kopřivou se můžete setkat nejen v kuchyni při přípravě jarních polévek, nebo Velikonočních hlaviček, ale také v koupelně při denní hygieně, nebo při léčení různých neduhů.

Použít ji můžete ve formě nálevu, masti nebo zapracovanou v mýdle. Koupit kopřivové mýdlo můžete např. na našem e-shopu, odkaz naleznete ZDE .


Jako nálev použijte 1 čajovou lžičku sušené kopřivy na jeden hrnek nálevu. (nebo lze zakoupit připravené v nálevových sáčcích). Pijte maximálně 3 šálky denně po dobu 14 dní. Dosáhnete čistších ledvin a zrychlení metabolismu.

JAK POMÁHÁ:
Kopřiva také pomáhá růstu vlasů. 

Vařte v 0,5 litrů vinného octa oprané, očištěné kořeny kopřivy - cca 10-15 min a tento lektvar si vtírejte pravidelně, třeba každý den do pokožky hlavy.

Když z kopřivy uděláte sirup, velmi podpoříte vlastní imunitu a pánové si pomůžou při problémech s prostatou. 

Sirup uděláte jednoduše tak, že 250 g čerstvé nati zalijete 0,5 litrem studené vody, budete 10 min vařit, pak sporák vypnete a necháte směs 24 hodin odstát. Pak slijete do požadované nádoby, vymačkáte poslední zbytky a výluh smícháte s 0,5 kg tekutého medu. Užívat stačí 1 lžíce denně.

Komu by nestačila široká škála využití, může si kopřivy vyrobit oděvní látku. Kvalita sice nestačí na len, ale na druhou stranu si nemusíte dělat hlavu s výsevem této rostlinky. :-).

A co si myslíte o kopřivě vy? Napište nám svůj názor.


Váš HEROES Cosmetics / Author & Editor

Has laoreet percipitur ad. Vide interesset in mei, no his legimus verterem. Et nostrum imperdiet appellantur usu, mnesarchum referrentur id vim.

0 komentářů:

Okomentovat

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib